RSS feed for gospvg

gospvg has logged 42 entries for romance films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Notebook

Notebook

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bachaana

Bachaana

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ek Hasina Thi

Ek Hasina Thi

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baar Baar Dekho

Baar Baar Dekho

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bareilly Ki Barfi

Bareilly Ki Barfi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kapoor & Sons

Kapoor & Sons

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jab Tak Hai Jaan

Jab Tak Hai Jaan

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jagga Jasoos

Jagga Jasoos

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Khoobsurat

Khoobsurat

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Titan

The Titan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Highway

Highway

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Highway

Highway

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chennai Express

Chennai Express

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
October

October

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Veer-Zaara

Veer-Zaara

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Half Girlfriend

Half Girlfriend

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Natwarlal

Mr. Natwarlal

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jab Harry Met Sejal

Jab Harry Met Sejal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jagga Jasoos

Jagga Jasoos

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Khoobsurat

Khoobsurat

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kapoor & Sons

Kapoor & Sons

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amar Akbar & Tony

Amar Akbar & Tony

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry