• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★★★★

  • Capone

    ★★★★½

  • Little Women

    ½

  • The Irishman

    ½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ½

  • Parasite

    ★★

  • Victoria Gotti: My Father's Daughter

    ★★★★★

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★½

  • Gotti

    ★★★★★

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Minions

    ★★★★½

  • Paddington

    ½

  • Her

    ★★★★★

  • End of Watch

    ½

  • Penis

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ½

  • Zodiac

    ½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • The Passion of the Christ

  • All Good Things ... Must Come to an End

    ★★★★★

  • Starship Troopers

    ★★★★★

  • Gotti

    ½

  • Casino

    ½

  • Pulp Fiction

    ½

  • GoodFellas

    ½

  • Martin Scorsese Directs

    ½

  • The Last Temptation of Christ

    ½

  • Die Hard

  • Grave of the Fireflies

    ½

  • Come and See

    ½

  • Nineteen Eighty-Four

    ★★★★★

  • The Hit

    ★★★★★

  • Shut the Fuck Up

    ★★★★★

  • The King of Comedy

    ½

  • Halloween

  • Grease

    ★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • Karl Marx

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ½