• Conversations with Friends

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Business Proposal

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

  • Squid Game

  • Cinderella

  • After We Fell

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ½

  • Nevertheless,

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Four Roads

  • Hello My Dear

  • The Picnic

  • Save Ralph

  • The Fallout

    ★★★½

  • Hey There!

    ★½

  • Moxie

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★½

  • Death to 2020

    ½

  • The Criminals

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Shawn Mendes: Live in Concert

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ½

  • Ethos

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Start-Up

  • October 17th 2020

    ★★★★

  • Invisible to the Eye

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Still Processing

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Mainstream

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • Host

  • Homemade

  • One-Way to Tomorrow

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Contraland

  • A Parks and Recreation Special

  • Normal People

    ★★★½

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Stateless

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • 365 Days