Gozu has logged 450 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Destruction Babies

Destruction Babies

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Taste of Money

The Taste of Money

2012
×
★★
Edit this entry  
16
The Battle: Roar to Victory

The Battle: Roar to Victory

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Fake

The Fake

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Killer Angels

Killer Angels

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Videoman

Videoman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
9 Souls

9 Souls

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The President's Barber

The President's Barber

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King of Pigs

The King of Pigs

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Tears for the Dead

No Tears for the Dead

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alice in Earnestland

Alice in Earnestland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Blood

The Last Blood

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
Burning Paradise

Burning Paradise

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
On the Society File of Shanghai

On the Society File of Shanghai

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Taiwan Black Movies

Taiwan Black Movies

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The End Of Death

The End Of Death

×
Edit this entry  
27
Taipeilove*

Taipeilove*

×
★★★
Edit this entry  
27
Days

Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ice Poison

Ice Poison

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
The Gangs, the Oscars, and the Walking Dead

The Gangs, the Oscars, and the Walking Dead

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hong Kong Godfather

Hong Kong Godfather

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Tycoon

The Last Tycoon

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Yes, Madam

Yes, Madam

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fatal Vacation

Fatal Vacation

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Line of Duty 3

In the Line of Duty 3

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Run and Kill

Run and Kill

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Imp

The Imp

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
Believe it or Not

Believe it or Not

1999
×
Edit this entry  
18
Evil Cat

Evil Cat

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry