Gozu has logged 53 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Call for Dreams

Call for Dreams

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Don't Want to Sleep Alone

I Don't Want to Sleep Alone

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Melancholic

Melancholic

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Moonless Dawn

Moonless Dawn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The White Haired Witch of Lunar Kingdom

The White Haired Witch of Lunar Kingdom

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantasy Magician

Fantasy Magician

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taoist Master

Taoist Master

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Devil's Vindate

Devil's Vindate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Enchanting Phantom

The Enchanting Phantom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Friendship

My Friendship

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Lizard

Lizard

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Destruction Babies

Destruction Babies

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Pornostar

Pornostar

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ruined Heart: Another Love Story Between a Criminal & a Whore

Ruined Heart: Another Love Story Between a Criminal & a Whore

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ruined Heart: Another Love Story Between a Criminal & a Whore

Ruined Heart: Another Love Story Between a Criminal & a Whore

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Destruction Babies

Destruction Babies

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Poet and Singer

The Poet and Singer

2012
×
Read the review Edit this entry  
12
South

South

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Twelve Twenty

Twelve Twenty

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Christopher Doyle: Filming in the Neon World

Christopher Doyle: Filming in the Neon World

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Walker

Walker

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
No No Sleep

No No Sleep

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Whiteout

Whiteout

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Execution of P

The Execution of P

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Secret Goldfish

Secret Goldfish

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry