• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Wine Country

    ★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Like Father

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★