• Nope

    ★★★★½

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • One Shot

    ★★★½

  • Dangerous

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Metal Detector Maniac

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★

  • Procession

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Hellbender

    ★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Raging Fire

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Fin

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • The Velvet Underground

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Turnstile Love Connection

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★½

  • Charli XCX: Alone Together

  • Swan Song

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★