• Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Awake

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Brian Regan: On the Rocks

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Come Play

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tremors: Making Perfection

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Shortcut

    ★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

    ★½