Grace has logged 33 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Promise

A Promise

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brazil

Brazil

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Madame Bovary

Madame Bovary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Read prior review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry