• Elvis

  • Men

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★

  • The Black Phone

  • The Guilty

  • Copshop

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

  • Parallel Mothers

  • Candyman

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

  • Don't Breathe 2

    ½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

  • Pig

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Novice

  • F9

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Old Guard

  • Extraction

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Bloodshot

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½