Grace has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Edit this entry  
01
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★
Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
Edit this entry  
17
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Edit this entry  
17
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Misfits

The Misfits

1961
×
Edit this entry  
23
Dinner at Eight

Dinner at Eight

1933
×
Read the review Edit this entry  
20
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dream House

Dream House

2011
×
Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1922

1922

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Friend Request

Friend Request

2016
×
Edit this entry  
11
Insidious

Insidious

2010
×
Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Minutemen

Minutemen

2008
×
Edit this entry  
02
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disclosure

Disclosure

2020
×
Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Yes Man

Yes Man

2008
×
Edit this entry  
22
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
22
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry