• Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Dune

  • Save Ralph

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Hollywood

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Son of a Rich

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Mother's Day

    ★★★

  • Miss Stevens

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • A Bigger Splash

    ★★★

  • Inside Out

  • Sicario

    ★★★★★

  • Focus

    ★★★½

  • Annie

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★