• Framing Britney Spears

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Prologue

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Sisters Rising

  • The Social Dilemma

  • Little Women

    ★★★★

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • The County

    ★★★½

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Woodstock

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Nettles

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Rafiki

    ★★★★

  • Blue Note Records: Beyond the Notes

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • On Chesil Beach

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Hampstead

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Rider

  • Let the Sunshine In

    ★★★

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★½

  • Fences

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Amanda Knox

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Frantz

    ★★★

  • Maudie

    ★★★★

  • Tiny: The Life of Erin Blackwell

    ★★★★

  • The Handmaiden

  • Café Society

    ★★

  • The Prison in Twelve Landscapes

  • Love & Friendship

    ★★

  • The Intern

    ★★

  • Maggie's Plan

    ★★★