Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★

  • Here Comes the Groom

    ★★★

  • Yung Libro sa Napanood Ko

    ★★½

  • Mae Martin: SAP

  • Big Boys

    ★★★½

  • A Whole Lifetime with Jamie Demetriou

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Shotgun Wedding

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Atsuko Okatsuka: The Intruder

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Your Christmas Or Mine?

    ★★½

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Nocebo

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • BTS: Permission to Dance on Stage - LA

  • Amanda

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Blue Jean

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Piaffe

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Return to Seoul

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

  • Plan 75

    ★★★½

  • EO

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Delikado

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • Marmaduke

    ½

  • Fast & Feel Love

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • Too Old for Fairy Tales

    ★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Three Months

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Return to Dust

    ★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½