Sort by

graciela has logged 212 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quiz

Quiz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chelsea Handler: Evolution

Chelsea Handler: Evolution

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Darby Forever

Darby Forever

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
04
Finding Agnes

Finding Agnes

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
30
Bessie

Bessie

2015
×
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dykes, Camera, Action!

Dykes, Camera, Action!

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
Edit this entry  
14
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evelyn

Evelyn

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pikadero

Pikadero

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry