Sort by

graciela has logged 22 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Omens

Omens

1984
×
Edit this entry  
04
Marseille

Marseille

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry