Sort by

graciela has logged 122 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
14
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return to Dust

Return to Dust

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Too Old for Fairy Tales

Too Old for Fairy Tales

2022
×
★★
Edit this entry  
01
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Piaffe

Piaffe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Walk on the Wild Side

Walk on the Wild Side

1962
×
★★★
Edit this entry  
08
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
Edit this entry