Sort by
  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

  • BEEF

    ★★★★★

  • Swarm

    ★★★★

  • Somebody I Used to Know

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Neal Brennan: Blocks

  • Killer Sally

  • Fortune Feimster: Good Fortune

  • The Paloni Show! Halloween Special!

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

    ★★★★

  • Nick Kroll: Little Big Boy

    ★★

  • Smile

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★★

  • Pete Davidson Presents: The Best Friends

    ★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Fire Island

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Our Father

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Chris Distefano: Speshy Weshy

    ★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • Tall Girl 2

    ★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★

  • HOWIE

  • home is where, in chicago 2021 [a poem]

  • Russell Howard: Lubricant

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant