• The Choir - a film about Tensta Gospel Choir

  • Pirates

  • American Girl

  • Ear for Eye

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Score

  • C'mon C'mon

  • The Hole in the Fence

  • Boiling Point

  • Candyman

  • The Last Execution

  • BABYBANGZ

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Ali & Ava

  • Lingui: The Sacred Bonds

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★½

  • Ferguson Rises

  • Queen of Glory

  • Catch the Fair One

  • Ascension

  • Italian Studies

  • All My Friends Hate Me

  • Mark, Mary + Some Other People

  • as of yet

  • 7 Days

  • In the Heights

  • F9

    ★★★★

  • Outside Noise

  • Zo Reken

  • Raise the Bar

  • Fly So Far

  • The Death Of My Two Fathers

  • Sisters on Track

  • Life of Ivanna

  • Thunder Force

  • Bodies in Dissent

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Paul Dood’s Deadly Lunch Break

  • Rebel Dykes

  • Bantú Mama

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Ludi

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Sweetheart

    ★★★

  • Language Lessons

  • Wood and Water

  • Taste

  • The Fam

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • Shangri-La

  • Ninjababy

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Passing

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

  • Malcolm & Marie

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Education

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • The Prom

    ★★