Sort by

grace has logged 14 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nénette

Nénette

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Five

Top Five

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carmen Jones

Carmen Jones

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alice Walker: Beauty in Truth

Alice Walker: Beauty in Truth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Step Up

Step Up

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry