grace has logged 22 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gigli

Gigli

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Kiki

Kiki

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Best Man

The Best Man

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Jones

Love Jones

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Passion of Remembrance

The Passion of Remembrance

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry