Sort by

grace has logged 32 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Da Capo

Da Capo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Poly Styrene: I Am a Cliché

Poly Styrene: I Am a Cliché

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aya of Yop City

Aya of Yop City

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Mum Tracy Beaker

My Mum Tracy Beaker

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grace of My Heart

Grace of My Heart

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Censor

Censor

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Mark of Lilith

Mark of Lilith

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Belle of the Nineties

Belle of the Nineties

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mother of the River

Mother of the River

1995
×
Edit this entry