Sort by

grace spelman has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Critters

Critters

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
Read the review Edit this entry  
30
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Winnie the Pooh and Tigger Too

Winnie the Pooh and Tigger Too

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Winnie the Pooh and the Blustery Day

Winnie the Pooh and the Blustery Day

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Winnie the Pooh and the Honey Tree

Winnie the Pooh and the Honey Tree

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack and Old Mac

Jack and Old Mac

1956
×
★★★½
Edit this entry  
24
She's Having a Baby

She's Having a Baby

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Carousel

Carousel

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Electronic Moon No. 2

Electronic Moon No. 2

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Beatles Electroniques

Beatles Electroniques

1969
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mea Culpa

Mea Culpa

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Of Muppets & Men: The Making of the Muppet Show

Of Muppets & Men: The Making of the Muppet Show

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frank Zappa: Does Humor Belong in Music?

Frank Zappa: Does Humor Belong in Music?

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Company

Company

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry