Sort by
  • Do Revenge

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Purple Hearts

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • It's a Sin

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • Holidate

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Normal People

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Sick Boys Die Alone

  • Queen & Slim

    ★★★★