Sort by

grag has logged 411 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Quinoa

Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Denver and the Muppets: A Christmas Together

John Denver and the Muppets: A Christmas Together

1979
×
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Eve on Sesame Street

Christmas Eve on Sesame Street

1978
×
Read other review Edit this entry  
23
The Nutcracker

The Nutcracker

1977
×
Read other review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sesame Street: Elmo Saves Christmas

Sesame Street: Elmo Saves Christmas

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Sesame Street Christmas

Once Upon a Sesame Street Christmas

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
Read the review Edit this entry  
17
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Intimacy

Intimacy

2001
×
★★
Edit this entry  
13
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moana

Moana

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Shinobi: Heart Under Blade

Shinobi: Heart Under Blade

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
Read other review Edit this entry  
12
The Nutcracker

The Nutcracker

1977
×
Read the review Edit this entry  
11
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
A Sesame Street Christmas Carol

A Sesame Street Christmas Carol

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry