RSS feed for graham

graham has logged 37 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★½
Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miranda Sings Live... Your Welcome

Miranda Sings Live... Your Welcome

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry