Sort by

graham has logged 401 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miley's New Year's Eve Party

Miley's New Year's Eve Party

×
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zapped

Zapped

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Christmas in Tahoe

Christmas in Tahoe

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry