• Not Okay

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Diabolik

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Dog Years

    ★★

  • The Tender Bar

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Freaks Out

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Hand of God

    ★★

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Mothering Sunday

    ★★½

  • Blackout Love

    ★★★

  • Annette

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Mascarpone

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Cherry

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Rose Island

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★