Sort by

Rachele has logged 51 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
19
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Worst Christmas of My Life

The Worst Christmas of My Life

2012
×
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Edit this entry  
29
Love Hard

Love Hard

2021
×
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dog Years

Dog Years

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
In Secret

In Secret

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Out of My League

Out of My League

2020
×
Edit this entry  
02
Blackout Love

Blackout Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mascarpone

Mascarpone

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Edit this entry