• Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Hi, Mom

    ★½

  • A Writer's Odyssey

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Shock Wave 2

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Crayon Shin-Chan: Crash! Rakuga Kingdom and Almost Four Heroes

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Reunions

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Almost a Comedy

    ★★★

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Sheep Without a Shepherd

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Miners, Groom, Pneumoconiosis

    ★★★½

  • Two Tigers

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Charlie's Angels

  • League of Legends Origins

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★½

  • All About Ing

    ★★★½

  • Summer Detective

    ★★★½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Spring Tide

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Wandering Earth

    ★★½

  • Pegasus

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Polar

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Vir Das: Losing It

    ★★★

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★

  • Nefta Football Club

    ★★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Project Gutenberg

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★