• Encanto

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★