• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • A Week Away

    ★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • WandaVision

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Bigfoot Family

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Rim of the World

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • The Last Summer

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Princess Switch

  • Swiped

    ½

  • Venom

    ★★★½

  • Next Gen

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Gnome Alone

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Woody Woodpecker

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½