Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Earth to Echo

Earth to Echo

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
A Week Away

A Week Away

2021
×
★½
Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry