Sort by

grania838 has logged 59 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
A Week Away

A Week Away

2021
×
★½
Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bigfoot Family

Bigfoot Family

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry