RSS feed for granthamilton
  • Dark Waters

  • Richard Jewell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Mister America

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Crawl

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★

  • Alien Warfare

  • Us

    ★★★

  • Them That Follow

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Serenity

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

  • Venom

    ★★

  • Apostle

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★

  • Gotti

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Mandy

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

  • It

  • mother!

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Good Manners

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Square

    ★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • It Comes at Night

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

  • The Bad Batch

    ★★

  • Nocturnal Animals

  • Moonlight

    ★★★