Sort by

Grant has logged 33 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starship Troopers: Invasion

Starship Troopers: Invasion

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mothlight

Mothlight

1963
×
Read the review Edit this entry  
02
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry