Sort by

Grant has logged 20 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Turning

The Turning

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breathless

Breathless

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Lolita

Lolita

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What If

What If

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Starship Troopers 3: Marauder

Starship Troopers 3: Marauder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry