RSS feed for Grant

Grant has logged 142 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Eddie Izzard: Glorious

Eddie Izzard: Glorious

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dragon Crusaders

Dragon Crusaders

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
Edit this entry  
02
TiMER

TiMER

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crazy People

Crazy People

1990
×
★½
Edit this entry  
25
The Actors

The Actors

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Buddy

Buddy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★½
Edit this entry  
18
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red State

Red State

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Tucker and Dale vs Evil

Tucker and Dale vs Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Going Postal

Going Postal

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Visioneers

Visioneers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Together

Together

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Two Little Boys

Two Little Boys

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★½
Edit this entry  
24
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Tempest

The Tempest

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Kingdom Come

Kingdom Come

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sirens

Sirens

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Smoke

Smoke

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Pink Floyd: The Story of Wish You Were Here

Pink Floyd: The Story of Wish You Were Here

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
Extract

Extract

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Edit this entry