RSS feed for Grant

Grant has logged 15 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Immortalists

The Immortalists

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The November Man

The November Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Cake

Cake

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry