Sort by

Tim has logged 24 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Superman II

Superman II

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star 80

Star 80

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Quake

The Quake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry