Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ukraine on Fire

Ukraine on Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Power Rangers Super Megaforce: The Legendary Battle

Power Rangers Super Megaforce: The Legendary Battle

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Power Rangers Samurai: Clash of the Red Rangers - The Movie

Power Rangers Samurai: Clash of the Red Rangers - The Movie

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Strega

Strega

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Gun Caliber

Gun Caliber

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mechanical Violator Hakaider

Mechanical Violator Hakaider

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Highlander

Highlander

1986
×
Read the review Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Turbo: A Power Rangers Movie

Turbo: A Power Rangers Movie

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry