Gravelord has logged 123 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toradora!

Toradora!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenjō Tenge - The Past Chapter

Tenjō Tenge - The Past Chapter

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ashfall

Ashfall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rambo

Rambo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Battle

The Great Battle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
ME!ME!ME!

ME!ME!ME!

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dangan Runner

Dangan Runner

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fortress

The Fortress

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Zombie

Miss Zombie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Infestation

Infestation

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry