• Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Safety

    ★★½

  • Soorarai Pottru

    ★★★★

  • Come Play

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Antebellum

    ★★

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Host

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Good Boy

    ★★★½

  • Becky

    ★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★½

  • May the Devil Take You Too

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Amulet

    ★★½

  • His House

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Yummy

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Queen of Black Magic

    ★★½