Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★½
Edit this entry  
23
Audition

Audition

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Trauma

Trauma

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★
Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
Soorarai Pottru

Soorarai Pottru

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chernobyl Reclaimed: An Animal Takeover

Chernobyl Reclaimed: An Animal Takeover

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Torso

Torso

1973
×
★★½
Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ayyappanum Koshiyum

Ayyappanum Koshiyum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★½
Edit this entry