• The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Nuclear Family

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ½

  • Ludo

    ★★★★

  • Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • 8:46

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • TFW No GF

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Lost Girls

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Herself

    ★★★½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★★★

  • Eli

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • American Son

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Clownado

    ★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

  • Loqueesha

    ½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ½

  • Bacurau

    ★★★★★