Sort by

graveyardglamou has logged 139 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Highway Patrolman

Highway Patrolman

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Road House

Road House

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Kite

Kite

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gypsy 83

Gypsy 83

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
I Woke Up Early the Day I Died

I Woke Up Early the Day I Died

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Them

Them

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Undertaker and His Pals

The Undertaker and His Pals

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baoh: The Visitor

Baoh: The Visitor

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legend

Legend

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cool World

Cool World

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry