Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Prom Pact

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Shortcomings

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Cat Person

    ★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Bros

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Birthday (Bad Kid Stuff)

  • Home Is Somewhere Else

    ★★★

  • Catopolis

  • Showing Up

    ★★★

  • Close

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Conversations with Friends

  • Over/Under

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • I Love My Dad

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Alcarràs

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Zoey's Extraordinary Christmas

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

  • Midnight Mass

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

  • A Hero

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Supercool

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Naked Singularity

    ★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★½

  • The Fallout

    ★★★½