• Maid in Malacañang

  • Not Okay

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • The Roundup

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Incantation

    ★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Nice View

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Love Is Color Blind

    ★½

  • Kadet 1947

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Only You

    ½

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Photocopier

    ★★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Miracle: Letters to the President

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Starling

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Sinkhole

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Blood Red Sky

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • My Amanda

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Moneyboys

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★½

  • A Girl and A Guy

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Character

    ★★★

  • Awake

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Sweet & Sour

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½