Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Barber's Tales

Barber's Tales

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Sun

A Sun

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Blood & Bones in a Flowing Galaxy

My Blood & Bones in a Flowing Galaxy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombie for Sale

Zombie for Sale

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
A Long Goodbye

A Long Goodbye

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Character

Character

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Masquerade Hotel

Masquerade Hotel

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Love is Color Blind

Love is Color Blind

2021
×
★½
Edit this entry  
13
The Asadas!

The Asadas!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only You

Only You

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Photocopier

Photocopier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Stand by Me Doraemon 2

Stand by Me Doraemon 2

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Stand by Me Doraemon

Stand by Me Doraemon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guardian

The Guardian

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sweet Taste of Salted Bread and Undies

The Sweet Taste of Salted Bread and Undies

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
So Close

So Close

2002
×
★★½
Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Collectors

Collectors

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Girl and A Guy

A Girl and A Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sinkhole

Sinkhole

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry