• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • I Am Patrick Swayze

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Psycho Granny

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

    ★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story

    ★★

  • Pete Holmes: Dirty Clean

    ★★★½

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Bill Maher: Live From Oklahoma

    ★★

  • Ideal Home

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Overboard

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Arizona

    ★★★½

  • Proud Mary

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Craig Ferguson: Tickle Fight

    ★★★

  • Godless

  • The Problem with Apu

    ★★★★½

  • A Christmas Prince

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½